Mikulášské besídky

2020

Ani pandemie koronaviru nezastavila pekelníky, aby zúčtovali s hříšníky. Se sobotním soumrakem 5. prosince se tak brána pekelná otevřela a čerti vyrazili lovit nezbedné duše.

Foto: Zuzana Plechatá


2017

V sobotu 9. prosince vystoupilo v Mečichově v rámci mikulášské besídky Volyňské divadelní studio VODVAS s pohádkou O šíleně statečném Ivánkovi.

Foto: Pavel Balek


2016

10. prosince se děti sešly na mikulášské besídce. Na úvod jim divadelní soubor RADOST zahrál povídku Třetí sudička.

Foto: Pavel Balek

 


2013

Peklo opět ukázalo svoji sílu a vyslalo čerty zůčtovat s nezbednými dětmi. Všechny lumpárny byly podrobně sepsány v knize hříchů, takže lucifer šel najisto. Naštěstí Mikuláš s andělem udrželi čerty na uzdě, a tak z toho každá ratolest vyvázla jen s napomenutím a nějakou tou sladkostí v balíčku.

 


2009

V pátek 4.12.2009 se konala mikulášská besídka s diskotékou, na kterou přišli Mikuláš, anděl a čert a nadělovali dětem dobroty. V sobotu chodili čerti po všech nezbedných dětech.


 

2011

Opět po roce se v sobotu 3. prosince děti sešly na mikulášské besídce. Společně se se svými blízkými podívaly na loutkové divadlo, zacvičily si zumbu a zařádily na diskotéce. Nakonec dorazila i obávaná trojice: Mikuláš, anděl a čert, aby všem hodným dětem a vlastně i těm zlobivým, nadělila nějaké ty dobroty. Máme prostě hodné čerty.

 


 

2007

V pátek 7.12.2007 se v sále místního pohostinství konala mikulášská besídka. Pro děti bylo připraveno loutkové divadlo a potom přišel Mikuláš nadělovat sladkosti.